Czy warto założyć przydomową oczyszczalnię ścieków?

Dodane: 22-09-2016 10:58
Czy warto założyć przydomową oczyszczalnię ścieków? bio7

Polska - kraj deficyty wody

Woda - najważniejsza rzecz na świecie. Bez niej nie byłoby życia na Ziemi. Z perspektywy biochemii jest bardzo interesującym obiektem badania, ponieważ ma unikalne cechy. Wszyscy niby wiemy, jak woda jest niezbędna, jednak czy nie zapominamy o tym w naszym codziennym życiu?

W naszym kraju jest deficyt wody. Z powodu osuszania terenów podmokłych, wycinania drzew, nic jej nie kumuluje. Sytuacja jest zła - nasze wodne zasoby są bardzo niskie i porównywalne z zasobami Egiptu.


Chemia w domach

Kosmetyki i chemia domowa wbrew pozorom mają sporo wspólnego. W obu tych produktach mogą znaleźć się substancje drażniące naszą skórę i źle wpływające na nasze zdrowie. Dlatego coraz częściej można spotkać z domostwami w których stosuje się tylko i wyłącznie ekologiczne produkty.

Takie eko sprzątanie nie jest droższe od chemicznego, a na pewno zdrowsze i bezpieczniejsze. Trzeba nabrać tylko wprawy w tego typu sprzątaniu i nie zniechęcić się kiedy coś nie chce się doczyścić w trybie natychmiastowym.


O oszczędzaniu

Płacisz za dużo za wodę i myślisz, czy możesz jakoś oszczędzić? Jest parę łatwych sposobów.

Jednak jeżeli zużycie wody wydaje ci się podejrzanie wysokie, sprawdź czy gdzieś ona "nie ucieka" bokiem, lub czy ktoś jej... nie kradnie. Bywa się także, że rachunek nie jest prawidłowo naliczony przez przedsiębiorstwo wodociągowe.

Ale jeżeli wszystkie instalacje działają prawidłowo, to trzeba jeszcze sprawdzić parę rzeczy.

Najwięcej wody zużywa toaleta. Skontroluj, czy masz oszczędną spłuczkę, lub czy może woda leje się do muszli ciągle? To dość często występujący problem. Mechanizm spłuczki da się kupić osobno, można go założyć samodzielnie. W najgorszym razie, trzeba niestety zafundować sobie nową toaletę.

Ważna jest też jakość i energooszczędność sprzętów AGD - pralki i zmywarki. Wysokiej jakości zmywarka zużywa znacznie mniej wody, niż poszłoby przy ręcznym zmywaniu. Pralka powinna posiadać automatykę ważenia, dzięki czemu dopasuje ilość wody do ilości prania.© 2019 http://event.targi.pl/