Jaka pożyczka?

Dodane: 03-10-2014 16:06
Jaka pożyczka? pożyczki pod zastaw samochodu szczecin, że aby nabyć mieszkanie na kredyt i na tym nie stracić, dobrze jest zgłębić temat. Podczas tzw. boomu w nieruchomościach, ceny mieszkań dynamicznie rosły. Od pamiętnego kryzysu ceny zaczęły sukcesywnie maleć. W efekcie osoby, które przeczekały mogły nabyć to samo mieszkanie (miasto, osiedle, metraż) za zdecydowanie niższą kwotę. Należy nie zapominać...pożyczki pod zastaw samochodu szczecin, że aby nabyć mieszkanie na kredyt i na tym nie stracić, dobrze jest zgłębić temat. Podczas tzw. boomu w nieruchomościach, ceny mieszkań dynamicznie rosły. Od pamiętnego kryzysu ceny zaczęły sukcesywnie maleć. W efekcie osoby, które przeczekały mogły nabyć to samo mieszkanie (miasto, osiedle, metraż) za zdecydowanie niższą kwotę. Należy nie zapominać o tym, że kredyt hipoteczny bierze się najczęściej na 30 lat. To bardzo długi okres kredytowania. Jeżeli przepłaciliśmy za nasze mieszkanie, to sytuacja robi się niezbyt ciekawa - wartość spada, a rata kredytu pozostaje wysoka.

Na remont

Polacy zbyt chętnie sięgają po karty kredytowe oraz pożyczki konsumpcyjne, często w niewielkich kwotach. Wiadomo, że nie wszystko można sfinansować za pomocą własnych środków (zwłaszcza, jeśli ich brak), bywa że pożyczka jest zwyczajnie koniecznością, ponieważ pewnych wydatków nie da się uniknąć.

Takim przykładem może być remont domu, lub mieszkania. Często nie chodzi o przemalowanie ścian, czy położenie paneli na podłodze, ale na przykład o zakup opału, lub instalacji grzewczej. Ciężko przełożyć remont na później, jeśli dach przecieka. W takich wypadkach, jeśli nie dysponujemy gotówką, to trudno - idziemy po kredyt.

Jak wziąć taki kredyt i nie żałować? Banki mają wiele różnych ofert, ale nie zawsze najlepszą da nam bank, w którym mamy konto. Owszem, mają pełną historię wpływów, więc obliczenie zdolności kredytowej jest szybkie. Nie zapominajmy, że nie tylko oprocentowanie pożyczki ma znaczenie. Może ono wydawać się bardzo korzystne, jednak... jest jeszcze prowizja. Zanim skorzystamy z oferty, dobrze podliczmy wszystkie koszty, sprawdźmy czy nie żadnych ubezpieczeń, czy innych dodatkowych kosztów.


Pożyczka

Duża część Polaków nie może wziąć kredytu. I to nie z powodu braku środków na ich spłatę. Większość instytucji finansowych nie daje możliwości wzięcia kredytu, jeśli jest się zatrudnionym na umowę o dzieło, lub zlecenie.

Niezwykle trudno jest także o pożyczkę zaczynając działalność gospodarczą - zazwyczaj trzeba czekać co najmniej rok, a ilość dokumentów, które trzeba dostarczyć do instytucji finansowej, może przerazić. Jeszcze gorzej jest, jeśli jest się udziałowcem w spółce.


Co to jest kredyt inwestycyjny?

Kredyt inwestycyjny ? kredyt bankowy przeznaczany na finansowanie realizowanych przez kredytobiorcę przedsięwzięć, których celem jest odtworzenie, modernizacja lub powiększenie wartości majątku trwałego, jak również zakup wartości niematerialnych i prawnych bądź nabycie udziałów w przedsiębiorstwach lub długoterminowych papierów wartościowych.

Warunkiem uzyskania kredytu inwestycyjnego jest pozytywny wynik prowadzonej przez bank analizy ekonomiczno-finansowej kredytowanego przedsięwzięcia inwestycyjnego. Udzielając kredytów inwestycyjnych, bank zwykle wymaga udziału własnego przedsiębiorstwa, co redukuje ryzyko kredytowe ponoszone przez bank. Większe kredyty inwestycyjne często mają formę kredytów konsorcjalnych.

Kwota kredytu może zostać przekazana kredytobiorcy od razu w całości. Kredyt inwestycyjny może także być wypłacany w transzach lub mieć formę linii kredytowej. W pierwszym przypadku uruchamianie kolejnych transz jest zwykle warunkowane spełnieniem zobowiązań umownych. W drugim przypadku ? linii kredytowej ? umowa kredytowa nie precyzuje obowiązujących terminów i kwot wypłat środków.

Kredyt inwestycyjny udzielany jest na ogół na dłuższe okresy, a schematy spłat mogą być następujące:

równe raty kapitałowe, co jest równoważne malejącym ratom sumarycznym, gdyż odsetki są naliczane od coraz niższego kapitału;
równe raty sumaryczne (raty annuitetowe).

W zależności od umowy z bankiem, istnieje też możliwość jednorazowej spłaty kapitału w dacie zapadalności kredytu (ang. bullet repayment) lub przyjęcie nieregularnego schematu spłat kapitału, ustalonego indywidualnie dla danego kredytu.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kredyt_inwestycyjny


Pożyczanie w banku

Podsumowując - przedsiębiorcy mają naprawdę pod górkę. Łatwiej o kredyt będzie pracownikowi, zatrudnionemu na umowę o pracę, niż właścicielowi tej firmy. To jest paradoks, ale niestety prawdziwy.

Żeby młodzi Polacy mogli zakładać firmy i inwestować w swój biznes, go rozwijając, niezbędny jest dostęp do kapitału. Mało kto posiada wystarczające środki, jest to zbyt trudna do przeskoczenia bariera. Często jednak kończy się to wzięciem pożyczki w wątpliwym miejscu, z niesamowicie wysokim oprocentowaniem. Nie może tak być, ale nie zanosi się, na zmianę polityki przez banki. Wręcz przeciwnie - z każdym rokiem wymagania dla przedsiębiorców są coraz bardziej wyśrubowane.© 2019 http://event.targi.pl/