Pieluchowanie i jedzonko dla dziecka

Dodane: 26-03-2015 12:02
Pieluchowanie i jedzonko dla dziecka Sposobów na odchowanie dzieci jest dużo. Nieliczni jeszcze stawiają na pieluszki sklep internetowy drudzy zaś na jednorazowe. Są też tacy, którzy za żadne skarby nie zakupiliby słoiczka w sklepie czy zupki dla swojej pociechy. O tym i innych przypadkach w tym artykuleSprawy higienyHigiena maluszka to bardzo ważna...Sposobów na odchowanie dzieci jest dużo. Nieliczni jeszcze stawiają na pieluszki sklep internetowy drudzy zaś na jednorazowe. Są też tacy, którzy za żadne skarby nie zakupiliby słoiczka w sklepie czy zupki dla swojej pociechy. O tym i innych przypadkach w tym artykule

Sprawy higieny

Higiena maluszka to bardzo ważna kwestia dla każdego rodzica- przynajmniej być powinna. Oczywiście dzisiejszy rynek oferuje bardzo dużo produktów do higieny delikatnej skóry maleństw. Nie każde dziecko będzie dobrze reagowało na każdy produkt, należy zwrócić szczególną uwagę na lekkie zaczerwienienia skóry, jeżeli się pojawią może to być przez któryś kosmetyk. Z własnego doświadczenia powiem, ze najlepsza na takie delikatne podrażnienia jest niveja czy inny krem o podobnym działaniu.


Zawsze najlepsze, ale niekoniecznie najtańsze

Dorze wiadomo, że dzieci kosztują. Zwłaszcza te małe, ponieważ dla nich kupujemy te najmniej przetworzone i najbezpieczniejsze produkty. Zaczynając od jedzenia, czyli słoiczki, przecierki i soczki zawsze kupujemy te, które wydają się być najwyższej jakości. Wiele osób robi też wiele rzeczy samodzielnie w domu i to takie właśnie jedzenie jest dla malucha najbardziej wartościowe. Soki wyciskane na świeżo czy przecier zrobiony z właśnie ugotowanych warzyw. Pamiętajmy, ze najedzone dziecko to szczęśliwe dziecko.


Trochę mądrości

Dawnej stosowano wyłącznie pieluchy nadające się do prania i kolejnego użycia. Dawne pieluszki były kawałkiem tkaniny umieszczonym między nóżkami dziecka, przytwierdzonym zazwyczaj drugą pieluchą, specyficznie zawiązywaną. Pod koniec XX wieku na pieluchy stosowano najczęściej tetrę lub flanelę. W celu zabezpieczenia przed przemoczeniem ubranka dziecka na pieluchę materiałową zakładano często majteczki wykonane z ceraty.

Takie pieluchy były stosowane też według wskazań ortopedów do tzw. pieluchowania dziecka z podejrzeniem zwichnięcia stawu biodrowego. Pielucha była w tym celu złożona szeroko, tak by rozstaw nóżek pozostawał dość duży.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pieluszka



© 2019 http://event.targi.pl/